.:: اخبار سینمای ایران ::.

موضوع در تالار 'جدیدترین اخبار' شروع شده توسط hobabi_dar_sarab, ‏10/8/14.

1. hobabi_dar_sarab

hobabi_dar_sarab عضو ویژه عضو ویژه

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113
    شما میتونید اخبار سینمای ایران رو از این بخش دنبال کنید
    این بخش هر روز آپدیت میشه

آخرین ویرایش: ‏10/8/14
    mostafa ss, oqeyanos و HR_A می پسندند.
  2. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113
    دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. :

کامران تفتی هنر پیشه با استعداد کشورمان پس از اجرای دکلمه‌های آلبوم مکث با کیارش حسن‌زاده این بار در مقام خواننده رسما بطور حرفه‌ای کار خود را آغاز کرد. آهنگ تنهایی با صدای او و کیارش حسن‌زاده منتشر شد.

کیارش حسن‌زاده و کامران تفتی چندین قطعه دو صدایی در انتظار انتشار دارند و قرار است بصورت گروه دو نفره در تهران و شهرستان‌ها اجرای کنسرتهای مختلف داشته باشند. اولین اجرای این دو هنرمند به همراه زانیار خسروی و مرتضی پاشایی در هم آوایی عشق و امید در تالار بزرگ کشور به نفع کودکان بی‌سرپرست ایران برگزار می شود.

---------------

منبع: موزیک ما

HR_A و MohammadrezaZ پسندیدند.
  3. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113
    دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فرزاد حسنی برای اولین بار به همراه خانواده به ویتامین 3 رفت تا شایعه ممنوع التصویری اش تکذیب شود.

برنامه ویتامین 3 به تهیه کنندگی علی زاهدی که هر روز صبح روی آنتن شبکه سه سیما می رود، دیروز یکشنبه به مناسبت عید قربان ویژه برنامه ای روی آنتن شبکه سه فرستاد که اتفاقات جالبی در آن رقم خورد.
    جذاب ترین بخش این برنامه مربوط به زمانی بود که ناگهان چهره فرزاد حسنی مجری سرشناس بر صفحه تلویزیون ظاهر شد آن هم در کنار مادرش. این اولین بار بود که فرزاد حسنی به همراه مادر، پدر، دو برادر و عروس خانواده شان به تلویزیون آمده بودند تا گپ و گفتی گرم و صمیمی و خانوادگی رقم بخورد.

طی یکی دو ماه گذشته خبری مبنی بر ممنوع التصویری فرزاد حسنی در شهر پیچیده بود که دیگر با حضور او به همراه اعضای خانواده اش این شایعه خود به خود تکذیب شد و احتمالا باید منتظر حضور دوباره و پر قدرت فرزاد حسنی روی آنتن شبکه سه باشیم.

گزارش مکتوب گفتگوی فرزاد حسنی و اعضای خانواده اش با مجری جوان ویتامین 3 علی مرادی را بخوانید:​

فرزاد حسنی در ابتدای برنامه گفت: «من با موتور خودم را سر برنامه رساندم، چون برنامه علی زاهدی عزیز است که خودم را همیشه مدیون او می دانم. بله، من هنوز درگیر سریال «سال های ابری» هستم که در این کار با لیندا کیانی، علی عمرانی، پژمان جمشیدی و... همبازی هستم و حضور مهدی کرم پور به عنوان کارگردان در این سریال یکی از مهم ترین دلایل حضورم در سال های ابری بود.»

علی مرادی مجری ویتامین 3 از مادر فرزاد حسنی پرسید در این سال ها از چه چیزهایی به خاطر فرزندانتان گذشتید؟ که مادر فرزاد حسنی گفت: «به خاطر بچه ها و همسرم از همه چیزم گذشتم. از همه خوشی های دنیا و مهمانی ها و جوانی ام گذشتم تا بچه هایم به یک جایی برسند.»
    علی مرادی همچنین از مادر فرزاد حسنی پرسید «آیا از فرزاد راضی هستید؟» که ایشان جواب داد: «مگر می شود راضی نباشم؟»

فرزاد حسنی نیز بعد از شنیدن این جمله گفت: «این روزها به همچین روحیه هایی خیلی نیاز دارم...»
    علی مرادی در ادامه برنامه گفت: «برای من کنار فرزاد حسنی ایستادن باعث افتخار است، چون فرزاد حسنی بی هیچ خساستی همه چیز را به من و امثال من کوچک ترها یاد می دهد و خیلی چیزها را از او یاد گرفته ام.»

اواسط برنامه بخش هایی از کوله پشتی با اجرای فرزاد حسنی روی آنتن شبکه سه سیما پخش شد که قطعا بسیاری با آن خاطره دارند. بعد از برگشتن دوباره دوربین به استودیو، فرزاد حسنی که از دیدن آن تصاویر هیجان زده شده بود، گفت: «کوله پشتی شناسنامه من است. من اهل تعریف کردن از کسی نیستم، بیخودی هم با واژه ها ور نمی روم تا احیانا منفعتی کسب کنم، اما علی زاهدی بی شک یکی از بهترین تهیه کنندگان تلویزیون ایران است و کوله پشتی قطعا اثرگذارترین برنامه ای بوده است که تا امروز داشته. من از فرصت همکاری با علی زاهدی خیلی خوب استفاده کردم و امیدوارم تو هم (علی مرادی) قدر این فرصت را بدانی.»

در این قسمت از برنامه تازه عروس خانواده حسنی به همراه پدر (مرتضی) و برادر (فرشاد) فرزاد حسنی وارد استودیوی برنامه ویتامین 3 شدند و مجری برنامه از فرزاد حسنی خواست اعضای خانواده اش را معرفی کند: «آقا مرتضی که پدرم هستند، فرشاد هم که تازه داماد است و دربرنامه رادیو هفت با منصور ضابطیان کار می کند و ایشان هم تازه عروس خانواده ما هستند که امید همه خانواده است، چون ما خواهر نداریم، مادر هم خواهری ندارد. ایشان چند زبان زنده دنیا را بلد هستند و مهم تر از همه اینکه «زبون قلب آدم ها را بلد است...»

علی مرادی در ادامه برنامه از پدر فرزاد حسنی پرسید که فرزاد بیشتر به شما رفته یا مادرش که مرتضی حسنی گفت: «فرزاد بیشتر به مادرش رفته. در واقع زبان و قلبش به مادرش رفته و تنها یک سومش به من!»

فرزاد حسنی درباره رابطه اش با پدرش گفت: «من خیلی با آقام رفیقم. ما خیلی با هم خوشیم. از بچگی هم همه چیز بین ما رفاقتی بود. بین ما سه برادر خوش تیپ مان فرهاد است، حرف زن مان من هستم و عاقل مان فرشاد!»​

در ادامه برنامه فرزاد حسنی گفت: «من از جناب آقای زین العابدین مدیر جوان شبکه سه، دکتر دارابی، آقای ضرغامی و... که این فرصت را در اختیار من و خانواده ام قرار دادند تا در روز عید قربان مهمان تلویزیون شویم تشکر می کنم.

نا امید نشدن از لطف الهی ارزشمند است و اینکه به این باور داشته باشی که «همیشه لحظه آخر خدا نزدیک تر می شه... آن موقع که فکر می کنی دیگر همه چیز تمام شد و هیچی نیست، یکهو خدا «یه همه چی» بهت می ده که خودت می مونی...!»
    تازه عروس خانواده حسنی نیز به صورت خیلی کوتاه گفت: «خیلی خوشحالم که با ازدواجم با فرشاد، من صاحب دو برادر خوب شدم، چون خودم از داشتن نعمت برادر محروم بوم. البته رابطه ام با فرهاد صمیمی تر است چون آقا فرزاد را کمتر می بینیم.»

مادر فرزاد حسنی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: «من از هر سه تا پسرم راضی ام. فرشاد از این دوتا ساکت تر و قانع تر است، ولی فرهاد و فرزاد از پس خودشان برمی آیند.»

فرشاد حسنی گفت: «مامان فرزاد را بیشتر از ما دو تا دوست دارد، چون پسر بزرگ خانواده بود و همیشه اولین نفری بود که افتخارات را به دست می آورد! او بود که اول از همه مان به دانشگاه رفت و به خاطر سنش کارهای دیگر را زودتر از ما انجام می داد. من خانه را به دو بخش تقسیم کردم؛ بخش فرهنگی – هنری که فرزاد است و بخش ورزشی هم که فرهاد. علاقه ام به سینما و فیلم را با فرزاد تامین می کنم و در بخش ورزش هم که فرهاد ورزشکار خوبی است.»

فرهاد حسنی دیگر برادر فرزاد حسنی نیز گفت: «فرزاد همیشه جاده صاف کن من و فرشاد بود. مثلا ما اگر پول تو جیبی یا هر چیزی از بابا می خواستیم، فرزاد را می فرستادیم جلو!»
    فرزاد حسنی نیز گفت: «بله، من کتک خور گروه بودم و همیشه من را می انداختند جلو! (خنده) البته روابط بابا همیشه با ما خوب بود، به جز اواخر سال و نزدیک های اسفند که دیگر روابطش با ما تیره می شد! (خنده) آخر نزدیک عید که می شد و باید پول می داد ما خرید کنیم هر جور شده بهانه می گرفت! مثلا می گفت چرا نمره ات شده 19.5؟! می گفتم بابا حالا به خاطر نیم نمره؟ یا می گفت چرا اومدی خونه دیر سلام کردی؟! یا عموت زنگ زده گفته فرزاد رو فلان جا دیدم! خلاصه که هر بهانه ای می آورد تا خرید عیدمان را نکند! (خنده)»

اینجای برنامه مادر فرزاد حسنی در قامت دفاع از همسرش برآمد و گفت: «پدرتان واقعا در حق شما پدری کرد... او هر روز بچه ها را به مدرسه می برد و برشان می گرداند. کمتر پدری از این کارها می کند... من به تحصیلات بچه ها بیشتر از ثروت اهمیت می دهم، البته که پدر خودم به دلیل سن بالایشان اجازه ندادند من به دانشگاه بروم و تا دیپلم درس خواندم اما تحصیلات مهم ترین رکن من برای بچه ها بود. هیچ وقت یادم نمی رود که با چه عشقی کتاب هایشان را جلد می کردم.»

در پایان این برنامه فرزاد حسنی گفت: «من بومی و اهلی رادیو هستم. هنگام دلتنگی هایم به رادیو پناه می برم و در تلویزیون شادی هایم را نشان می دهم. ممنون از همه کسانی که من و خانواده ام را به این برنامه دعوت کردند.»​

---------------

منبع: سیما جام جم آنلاین​

4. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113
    دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

‌اولین فیلم شهاب حسینی با نام «ساکن طبقه وسط» در تدارک اکران عمومی است و به زودی در سینماهای کشور نمایش داده می‌شود.

نمایش این فیلم که اولین تجربه کارگردانی شهاب حسینی است، در مهرماه و درسینما آزادی تهران آغاز می‌شود.

امیر سمواتی تهیه‌کننده «ساکن طبقه وسط» است و شهاب حسینی خودش نقش اصلی فیلم را ایفا می‌کند. از این‌رو، جدیدترین فیلم با بازی اوست.

در «ساکن طبقه وسط» که محمد هادی کریمی فیلمنامه آن را نوشته است، بازیگران دیگری هم‌چون هنگامه قاضیانی ، فرهاد اصلانی، حسین یاری، حسین محجوب، ساره بیات، طناز طباطبایی، بابک حمیدیان، بهناز جعفری، کامبیز دیرباز، بهنوش بختیاری و حسین محب اهری حضور دارند.

--------------

منبع: ایسنا

oqeyanos, HR_A, MohammadrezaZ و 1 نفر دیگر این را دوست دارند.
  5. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

تهیه‌کننده فیلم مستانه درباره وضعیت اکران تازه‌ترین فیلم حسین فرحبخش گفت: زمان بد یا خوب در اکران نداریم چون فیلم اگر خوب باشد می‌فروشد؛ فکر نمی‌کنم حواشی که در مورد "خصوصی" اتفاق افتاد شامل این فیلم هم بشود

عبدالله علیخانی درباره زمان اکران فیلم گفت: شرایط اکران پایزی فیلم فراهم شده است. قرارداد فیلم برای اکران در گروه سینمایی آفریقا منعقد شده و احتمالا از اواخر آبان ماه فیلم ما روی پرده می‌رود.

او ادامه داد: این روزها "خوابزده ها"ی جیرانی در گروه آفریقا روی پرده است. بعد از "خواب زده ها"، گویا فیلم "عصبانی نیستم" اکران خواهد شد و بعد از آن فیلم ما یعنی "مستانه" روی پرده میرود.

علیخانی ادامه داد: من فکر میکنم چیزی به نام زمان خوب یا بد در اکران وجود ندارد بلکه فیلم خوب و فیلم بد داریم. درباره "مستانه" هم زمان فعلی بهترین زمان برای اکران بود و ما نخواستیم آن را از دست بدهیم. زمانی هست که می بینی حتی در زمستان هم فیلمت خوب میفروشد و زمانی در نوروز هم نمیفروشد. این ناشی از مسائل متعددی است و البته کیفیت فیلم.

تهیه کننده فیلم پرحاشیه "خصوصی" درباره اینکه آیا "مستانه" هم ممکن است در اکران با حاشیه روبرو شود گفت: فکر نمیکنم چنین اتفاقی به وجود آید. آن اتفاق یک بار رخ داد و تحت شرایط ویژه. بنا نیست هر فیلمی که میسازیم آن اتفاقات برایش رخ دهد.

این تهیه کننده درباره ممیزی وارده به فیلم برای دریافت پروانه نمایش گفت: کمترین ممیزی به فیلم وارد نشده و نسخه کامل فیلم اکران خواهد شد.

عبدا.. علیخانی درباره صحبتهایی مبنی بر اینکه "مستانه" درباره پشت پرده سینماست گفت: فیلم درباره سینما نیست بلکه درباره بازیگر سینمایی است که اتفاقات بیرونی زندگی او را در موقعیت دشواری قرار میدهد.

گفتنی است؛ نقش اصلی فیلم "مستانه" سحر دولتشاهی در نقش مستانه به عهده دارد و میلاد کی مرام، باران کوثری، فرهاد اصلانی، محمد متوسلانی و آتیلا پسیانی دیگر نقش‌های فیلم را ایفا کرده‌اند.

---------

منبع: نسیم آنلاین

6. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

فیلم «شاهزاده و گدا » نوشته رهام تربیت (براساس طرحی از قربان محمدپور) به کارگردانی رسول محمدی کلید خورد.

سید محسن اورنگ مجری طرح و مشاور کارگردان اعلام کرد که حمید لولایی، سحر قریشی، اصغر سمسارزاده، ارژنگ امیر فضلی، مهرداد خرازی، سجاد رستمی جاوید ، گیتی معینی و .... از جمله 43 بازیگری هستند که در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

اورنگ در خلاصه نمایش آورده است: بهروز، فرد متمول اما خسیسی است که مقبولیتی در بین خانواده ندارد ولی اعضای خانواده به شدت از او حساب می‌برند. این مرد خسیس، در مواجهه با خواستگار دخترش، شروطی تعیین می‌کند که سالها محقق نشده است. در همین حین و در پی اتفاقی نادر،‌ بهروز به وضعیت غیر قابل پیشی بینی و عجیبی دچار می‌گردد که .....

از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به علی بهادر به عنوان تهیه‌کننده، سعید جلیلی در مقام مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان، بابک بذرافشان به عنوان مدیر تصویربرداری، رستم ایران نژاد به عنوان طراح صحنه و لباس، هادی قالی‌خانی به عنوان طراح گریم، مرتضی محمدپور به عنوان صدابردار، علی پناهی به عنوان طراح جلوه‌های ویژه رایانه‌ای، علیرضا زارع به عنوان آهنگساز، مهدیه بهادر به عنوان تدوین‌گر، رها زندی به عنوان منشی صحنه، محسن آزاد به عنوان دستیار دوم کارگردان، امیررضا کوهستانی به عنوان دستیار سوم کارگردان، حسن علیزاده به عنوان دستیار اول صحنه، شهرزاد ابوحمزه به عنوان دستیار لباس، عماد صمدی و نیلوفر یمینی مجریان گریم،‌ ابراهیم حسینی به عنوان عکاس، حمید رضا حاجی بابایی به عنوان مدیر تدارکات، میثم قیدر و ابوالقاسم عالی دایی به عنوان تدارکات و مریم ادیبی به عنوان روابط عمومی اشاره کرد.

این فیلم در موسسه هنری بهادر فیلم با سابقه تولید فیلم ویدیویی، تله فیلم و سریال تلویزیونی، تولید می‌شود.

---------------

منبع: ایسنا

oqeyanos, HR_A و MohammadrezaZ می پسندند.
  7. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

پوستر فیلم سینمایی «مهمان داریم» همزمان با عید قربان در آستانه اکران عمومی رونمایی شد.

فیلم سینمایی «مهمان داریم» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی عسگرپور قرار است از نیمه اول آبان ماه در گروه سینمایی استقلال اکران عمومی شود.

در آستانه اکران عمومی این فیلم در سینماهای تهران و شهرستانها، یکی از پوستر این اثر سینمایی که توسط بهزاد خورشیدی طراحی شده است، رونمایی شد.

بهزاد خورشیدی تا کنون طراحی پوسترهای مختلفی از آثار سینمای ایران همچون «فرشته‌ها با هم می آیند»، «هیس! دخترها فریاد نمی زنند»، «حوض نقاشی»، «یه حبه قند» و ... را برعهده داشته است.

در «مهمان داریم» پرویز پرستویی، آهو خردمند، بهروز شعیبی، سهیلا گلستانی، محمد و مهدی صادقی به ایفای نقش می‌پردازند.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از:نویسنده و کارگردان:محمد مهدی عسگرپور، مدیرفیلمبرداری:محمد آلادپوش، طراح گریم:مهرداد میرکیانی، طراح صحنه و لباس:کیوان مقدم، صدابردار:ساسان نخعی، تدوین: محمدرضا موئینی، صداگذار:سید محمد کشفی، موسیقی:علیرضا کهن دیری و تهیه کننده:منوچهر محمدی.

«مهمان داریم» محصول حوزه هنری است.

---------------​

منبع: ایسنا​

oqeyanos, deadman2222 و HR_A می پسندند.
  8. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

«بیداری» فرزاد موتمن پروانه نمایش گرفت

سینماپرس: شورای صدور پروانه نمایش با اکران فیلم «بیداری» ساخته فرزاد موتمن موافقت کرد.

به گزارش سینماپرس به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در جلسه شورای صدور پروانه نمایش فیلم های سینمایی که با حضوراکثریت اعضا در روز هفتم مهر تشکیل شد،با اکران فیلم " بیداری " به تهیه کنندگی سعید حاجی میری و به کارگردانی فرزاد موتمن موافقت به عمل آمد.

نیکی کریمی، حامد بهداد، شقایق فراهانی، مهدی احمدی و... بازیگران "بیداری" هستند که داستانی درباره زنی دارد که پس از سال‌ها هنوز به دنبال فرزندش می‌گردد. سعید حاجی میری تهیه‌کننده "بیداری" است.

فرزاد موتمن فیلم‌های سینمایی "صداها"، "هفت پرده"، "پوپک و مش ماشاالله"، "شبهای روشن" و "باج خور" را کارگردانی کرده است.

oqeyanos, deadman2222, HR_A و 1 نفر دیگر این را دوست دارند.
  9. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

حدیث میرامینی و رضا ناجی به جمع بازیگران سریال «عشق تعطیل نیست» به کارگردانی بیژن بیرنگ پیوستند.

پيش‌توليد اين مجموعه كه براي پخش از شبكه نمايش خانگي آماده مي‌شود مدتي‌ست آغاز شده و گروه اين روزها آخرین مراحل دورخوانی برای آغاز تصویربرداری را سپری می‌کنند. علاوه بر میرامینی و ناجی، تاكنون حضور محمدرضا گلزار، مهناز افشار، زانيار خسروي، مهرانه مهين‌ترابي، شهرام حقیقت‌دوست، علیرضا خمسه، مائده طهماسبی و بهنوش بختياري در «عشق تعطيل نيست» قطعي شده است. طبق برنامه‌ریزی انجام شده این سریال هفته آینده کلید می‌خورد.

به غير بازيگران اصلي، اين سريال تعدادي بازيگر ميهمان دارد كه هنگام تصويربرداري به پروژه اضافه خواهند شد. همزمان با پیش تولید نهایی، گروه صحنه «عشق تعطيل نيست» مشغول ساخت و ساز دكورهاي سريال در شهرك غزالي هستند. داستان سريال جديد بيژن بيرنگ درباره رها (محمدرضا گلزار) و نفس (مهناز افشار) زوجي جوان است كه در آستانه هفتمين سالگرد ازدواجشان با اتفاقاتي روبرو مي‌شوند كه زندگي خود و اطرافيان‌شان را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

تهيه‌كنندگي «عشق تعطيل نيست» را محمدرضا شهبازي و بيژن بيرنگ برعهده دارند. در كارنامه بيژن بيرنگ ساخت سريال‌هاي خاطره‌انگيزي چون «خانه سبز» و «همسران» به چشم مي‌خورد. «عشق تعطيل نيست» نيز در حال و هواي كارهاي قبلي همين فيلمساز قرار مي‌گيرد. اين سريال در 26 قسمت براي پخش در شبكه نمايش خانگي توليد مي شود.

------------​

منبع: خبرآنلاین​

oqeyanos, HR_A و MohammadrezaZ می پسندند.
  10. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

عوامل برنامه نود دوشنبه شب و بامداد سه شنبه برای مجری برنامه نود سنگ تمام گذاشتند و برایش جشن تولد گرفتند.

در حین پخش آگهی های بازرگانی که حدود ۱۰ دقیقه بود، عوامل برنامه نود برای فردوسی پور جشن گرفتند و البته به وی پیراهن اوریجینال سوارز را هدیه دادند. مثل اینکه عادل فردوسی پور به این بازیکن گازبگیر! علاقه ویژه ای دارد. در نهایت یک عکس سلفی هم گرفته می شود.

در یکی از تصاویر که مزدک میرزایی در آن حضور دارد، کیک تولد فردوسی پور هم دیده می شود. خداداد افشاریان هم روی آنتن به این ماجرا اشاره کرد و گفت که جشن تولد خوب و شلوغی برای عادل فردوسی پور گرفته شده است.

------------​

منبع: وب سایت نود​

oqeyanos, sareh3z, HR_A و 3 نفر دیگر می پسندند.
  11. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون بیش از یک ماه است که در بیمارستان بستری است و در شرایط نامساعدی به سر می‌برد.

مهدی کاشانیان از هنرمندانی که در فیلم‌های سینمایی چون «ترن» و «دندان مار» به ایفای نقش پرداخته و در رادیو بویژه برنامه «صبح جمعه با شما» کاراکترهای معروفی را بازی کرده به دلیل عفونتی که وارد خونش شده است در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان «فیروزگر» بستری است.

پسر این هنرمند گفت: متأسفانه با وجود اینکه پدرم بیش از یک ماه است که در بیمارستان بستری شده و علیرغم اینکه به همه خبر داده‌ام اما هیچ‌کس سراغی از او نمی‌گیرد، در حالی که هیچ چیزی هم نمی‌خواهیم و تنها توقع داریم برای روحیه دادن به سراغی از پدرم بگیرند.

وی افزود: به هر حال پدرم سال‌ها با کاراکتر معروف «باریکلا به تو، آفرین به تو» در برنامه «صبح جمعه با شما» مردم را خندانده است. چرا در حالی که من به همکاران رادیو او اطلاع دادم و به مدیران صداوسیما وضعیت او را گفته‌ام اما سراغی نمی‌گیرند و کوچک‌ترین واکنشی نداشته‌اند؟ بعد هم که اتفاقی می‌افتد تاج گل می‌فرستند در حالی که باید الان تا زنده است به سراغش بیایند.

پسر مهدی کاشانیان با قدردانی از خدمات پرسنل بیمارستان فیروزگر اظهار کرد: تنها جایی که از خود معرفت نشان داد پرسنل این بیمارستان بود و زمانی که سابقه پدرم را فهمیدند برایش جا باز کردند و به شدت پیگیر هستند و می‌گویند او ما را خندانده است و باید به او رسیدگی کنند.

آخرین فعالیت هنری مهدی کاشانیان که بازیگری را از تئاتر «جامه باربد» آغاز کرد و سپس وارد رادیو شد بازی در سریال «شهریار» در نقش شهرفرنگی است.

-------------​

منبع: ایسنا​

oqeyanos, HR_A, aboy407 و 1 نفر دیگر این را دوست دارند.
  12. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

تب دنباله سازی در سینمای ایران که مبدع آن مسعود ده نمکی و سه گانه "اخراجی ها" بود در حالی در میان کارگردانان رونق یافته که شنیده میشود کیومرث پوراحمد هم بناست قسمت دوم "شب یلدا" را بسازد.

کیومرث پوراحمد که آخرین ساخته سینمایی اش "50 قدم آخر" یکی از انتقادآمیزترین آثار جشنواره سال قبل بود و البته که در اکران نیز شکستی همه جانبه را متحمل شد چندی قبل پروانه ساخت فیلمی به نام "بشنو از نی" را دریافت کرد.

این کارگردان منتظر تامین بودجه است تا "بشنو از نی" را جلوی دوربین ببرد اما فارغ از آن کیومرث پوراحمد به تازگی فیلمنامه ای به نام "برزخ حامد" را در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت کرده است؛ فیلمنامه ای که گفته میشود امتدادی است بر داستان یکی از تحسین شده ترین آثار پوراحمد با عنوان "شب یلدا".

در "شب یلدا" پوراحمد داستان زندگی کاراکتری به نام "حامد احمدزاده" را روایت میکرد که همسرش به یک باره او را رها کرده و با مسافرت به خارج از کشور حامد را در موقعیتی بغرنج قرار میدهد.

"برزخ حامد" نیز امتدادی است بر "شب یلدا" و اتفاقاتی را روایت میکند که حامد بعد از بحرانهای پیش آمده در "شب یلدا" با آنها روبروست؛ اتفاقاتی که به نوعی به برزخی تعبیر میشود که ویژگی اصلی آن تردیدها و دوگانگیهایی است که کاراکتر اصلی در آنها غوطه ور است.

تب دنباله سازی در سینمای ایران که مبدع آن مسعود ده نمکی و سه گانه "اخراجیها" بود در حالی در میان کارگردانان رونق یافته که مرضیه برومند و تهمینه میلانی قسمتهای دوم "شهر موشها" و "آتش بس" را روی پرده دارند و داریوش مهرجویی نیز تصمیم گرفته قسمت دوم "سنتوری" را تولید کند.

-------------​

منبع: خبرآنلاین​

oqeyanos, sareh3z, HR_A و 1 نفر دیگر این را دوست دارند.
  13. MohammadrezaZ

MohammadrezaZ کاربر مدیاسیتی عضو سایت

سپاس های دریافتی:
    2,902
    امتیاز ها:
    93
    جای خداداد افشاریان با اون مدل موش که ادمو یاد جولز توی دو قلو های افسانه ای میندازه خالیه :D

HR_A و hobabi_dar_sarab پسندیدند.
  14. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

اجرای دومین کنسرت احسان خواجه‌امیری در تهران + تصاویر

خواجه امیری تاکنون شش آلبوم من و بابا، برای اولین بار، سلام آخر، فصل تازه، یه خاطره از فردا و عاشقانه‌ها را منتشر کرده و تا پایان سال نیز آلبوم جدید او منتشر خواهد شد.

به گزارشدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. احسان خواجه امیری این بار در تالار وزارت کشور به روی صحنه خواهد رفت.

این خواننده پاپ طی دو شب؛ یعنی شب گذشته و امشب 18 مهر در دوسانس 18 و 21 : 30 از طرفدارانش میزبانی خواهد کرد.

تنظیم قطعات و رهبری ارکستر خواجه امیری در این کنسرت را هومن نامداری بر عهده دارد و علاوه بر وی که نوازنده پیانو، کیبورد و ساکسفون است، هومن غفاری (درامز)، احسان نی زن (ویولن)، همایون نصیری (پرکاشن و سازهای کوبه‌ای)، مهراد هزارخوانی (گیتار باس)، محمد کاظمی (کیبورد)، سیامک کریم‌پور (ترومبون)، علی ضرابی (ترومپت) و کامیار ماندگاریان (ترومپت)، در این کنسرت حضور خواهند داشت.​

خواجه امیری تاکنون شش آلبوم من و بابا، برای اولین بار، سلام آخر، فصل تازه، یه خاطره از فردا و عاشقانه‌ها را منتشر کرده و تا پایان سال نیز آلبوم جدید او منتشر خواهد شد.​

بنابراین گزارش؛ قیمت بلیت‌های کنسرت تالار وزارت کشور خواجه امیری از 35 تا 100 هزار نومان قیمت‌گذاری شده است. ​

oqeyanos, HR_A و aboy407 می پسندند.
  15. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

«شهرموش‌ها ۲» به 9 میلیارد تومان نزدیک می‌شود

در حالی فروش فیلم سینمایی «شهرموش‌ها ۲» با وجود ۴۲ روز سپری شدن از اکران همچنان روند صعودی دارد که «آتش‌بس ۲» توانست از مرز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون عبور کند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. امیر قطبی از دفتر پخش «فیلمیران» با ارائه جدیدترین آمار فروش «خواب‌زده‌ها» گفت: «خواب‌زده‌ها» پس از 22 روز اکران در گروه آفریقا و با در اختیار داشتن 40 سینما در تهران و شهرستان شب گذشته 45 میلیون تومان در تهران فروش داشته است که در مجموع 485 میلیون در تهران، 285میلیون در شهرستان و 770میلیون در کل فروش داشته است.

همچنین فیلم سینمایی «شهرموشها2» که 42 روز از اکران آن در گروه «قدس» می‌گذرد با در اختیار داشتن 80 سینمای تهران و شهرستان بیش از 8میلیارد و 500 میلیون تومان فروش داشته و در آستانه رسیدن به رقم 9میلیارد قرار دارد.

بر اساس این گزارش طبق اعلام احمد مختاری از دفتر پخش «هدایت‌فیلم» فیلم سینمایی «آتش‌بس2» پس از 22 روز اکران و در اختیار داشتن 24 سینما تا پایان روز پنجشنبه 17 مهرماه یک میلیارد و 375میلیون در تهران، 510میلیون در شهرستان و در مجموع یک میلیارد و 885میلیون تومان فروش داشته است.

طبق اعلام سعید خانی از دفتر پخش «نسیم صبا» فیلم سینمایی «آرایش غلیظ» پس از 22 روز اکران در گروه استقلال و با در اختیار داشتن 39 سینما 582میلیون تومان در تهران و 155میلیون تومان در شهرستان و در مجموع 737 میلیون تومان فروش را تجربه کرده است.

همچنین طبق اعلام غلامرضا فرجی مدیر شرکت پخش حوزه هنری فیلم سینمایی «خانوم» پس از 23 روز اکران در گروه آزادی با در اختیار داشتن 14 سالن سینمایی در تهران و اکران در هفت شهرستان 253میلیون در پایتخت و 54میلیون در شهرستان‌ها در مجموع 307میلیون تومان فروش داشته است.

oqeyanos, HR_A و aboy407 می پسندند.
  16. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

«حميد لولايي» و «ارژنگ امير فضلي» با گريمي متفاوت در «شاهزاده و گدا»

فیلمبرداری "شاهزاده و گدا" به تهیه‌کنندگی علی بهادر و کارگردانی رسول محمدی امروز، ۱۸ مهرماه در لوکیشنی در تهران با حضور حمید لولایی، ارژنگ امیر فضلی و عباس محبوب کلید خورد.

به گزارش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.،رابعه اسکویی، فریبا نادری، فرهاد بشارت و عباس محبوب به جمع بازیگران فیلم" شاهزاده و گدا" پیوستند.

پیش از این حضور حمید لولایی، سحر قریشی، اصغر سمسارزاده، ارژنگ امیر فضلی، مهرداد خرازی، سجاد رستمی جاوید ، گیتی معینی و 43 بازیگر تئاتر در فیلم قطعی شده بود.

اولین روز تصویربرداری فیلم سینمایی - ویدیویی "شاهزاده و گدا" به تهیه کنندگی علی بهادر و کارگردانی رسول محمدی در لوکیشنی در تهران با حضور حمید لولایی ، ارژنگ امیر فضلی و عباس محبوب روز جمعه 18 مهرماه، آغاز شد.

سید محسن اورنگ مجری طرح و مشاور کارگردان فهرست نهایی عوامل فیلم را به این شرح اعلام کرده است:

تهیه کننده: علی بهادر ، کارگردان: رسول محمدی، مجری طرح و مشاور کارگردان: سید محسن اورنگ، نویسنده: رهام تربیت براساس طرحی از قربان محمدپور، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان: سعید جلیلی مدیر تصویربرداری : بابک بذرافشان ، طراح صحنه و لباس : رستم ایران نژاد ، طراح گریم : هادی قالی خانی ، صدابردار : مرتضی محمدپور ، مدیر تدارکات : حمید رضا حاجی بابایی ، جلوه های ویژه رایانه ای : علی پناهی ، آهنگساز : علیرضا زارع ، تدوین : مهدیه بهادر ، عکاس : سید ابراهیم حسینی ، دستیار دوم کارگردان : محسن آزاد ، منشی صحنه : رها زندی ، دستیار سوم کارگردان: امیررضا کوهستانی ، دستیار اول صحنه : حسن علیزاده دستیار لباس : شهرزاد ابوحمزه، مجریان گریم : عماد صمدی – نیلوفر یمینی ، تدارکات : میثم قیدر ، ابوالقاسم عالی دایی

این فیلم که در موسسه فرهنگی هنری بهادر فیلم تولید می‌شود؛ داستان بهروز، فرد متمول اما خسیسی است که مقبولیتی در بین خانواده ندارد ولی اعضای خانواده به شدت از او حساب می‌برند. این مرد خسیس، در مواجهه با خواستگار دخترش، شروطی تعیین می‌کند که سالها محقق نشده است. در همین حین و در پی اتفاقی نادر، بهروز به وضعیت غیر قابل پیشی بینی و عجیبی دچار می‌گردد که زندگی او را عوض می‌کند.

HR_A این را دوست دارد.
  17. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

فيلمي درباره «بيماران قلبي» با هنرمندي «لعيا زنگنه» + تصاوير

دو فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» و «معجزه» به کارگردانی محمدرضا بردبار و محمد ملکی همزمان با عید غدیر در تاریخ 21 مهرماه به نفع بیماران قلبی در پردیس سینما قلهک نمایش داده می شود.

به گزارش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.، محمدرضا بردبار یکی از کارگردان‌های فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» گفت: دو فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» و «معجزه» سی و پنجمین تجربه من در عرصه فیلمسازی است و این فیلم‌ها از جمله آثاری است که به سفارش انجمن قلب ایران ساخته شده است.

به گفته وی، لعیا زنگنه سفیر این انجمن و سید جمال ساداتیان در این دو فیلم بازی کرده‌اند.

این فیلمساز جوان ساخت این فیلم‌ها را با انگیزه شخصی دانسته و توضیح داد: خود من از جمله بیماران قلبی هستم که به طور مادرزادی دچار نارسایی قلب بودم و در هفت سالگی 2 بار مورد جراحی قرار گرفتم و دوباره پس از 18 سال برای بار سوم جراحی قلب داشتم و مرگ را به معنای واقعی تجربه کردم، به همین دلیل بیشترین دغدغه‌ام برای انجام فعالیت‌های خیریه، فرهنگسازی درباره بیماری های قلبی است البته در این زمینه انجمن خیریه قلب ایران در جهت اطلاع رسانی کمک های شایسته‌ای کرد.

این کارگردان ادامه داد: نکته مغفول مانده در بیماری های قلبی این است که بسیاری از مردم نمی دانند که نارسایی های قلبی قابل پیشگیری است.

بردبار با اشاره به داستان فیلم سینمایی «داستان یک روزنه» گفت: این فیلم سینمایی درباره مادری است که درگیر فراهم کردن پول برای مخارج عمل قلب فرزندش است. داستان فیلم «معجزه» هم درباره خانواده ای است که پدرشان دچار عارضه قلبی می شود و آنها برای تامین هزینه‌های جراحی در انتظار یک معجزه هستند.

کارگردان فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» در پایان گفت: حمایت از بیماران قلبی تنها معطوف به کمک مالی نیست بلکه توجه و کمک های عاطفی را نیز می طلبد.

محمدرضا بردبار در نظر دارد نخستین فیلم بلند سینمایی خود را با نام «علامت حیات» با موضوع بیماران قلبی کارگردانی کند.

HR_A این را دوست دارد.
  18. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113

نخستین اکران در فجر سی و سوم/ موسیقی «بهمن» ساخته می شود

صداگذاری فیلم «بهمن» به کارگردانی مرتضی فرشباف طی روزهای آینده به پایان می رسد و بعد از آن حامد ثابت کار ساخت موسیقی را آغاز می‌کند.

به گزارش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده سینما درباره آخرین وضعیت فیلم «بهمن» به کارگردانی مرتضی فرشباف گفت: این فیلم هم اکنون مراحل فنی را طی می‌کند و هنوز نسخه نهایی آن آماده نشده است.

وی ادامه داد: علیرضا علویان کار صداگذاری فیلم را بر عهده دارد که این بخش از کار به زودی تمام خواهد شد و بعد از آن مرحله ساخت موسیقی فیلم «بهمن» توسط حامد ثابت آغاز می‌شود.

تهیه کننده فیلم «طبقه حساس» در تکمیل حرف هایش یادآور شد: فیلم «بهمن» برای حضور در سی و سمین جشنواره فیلم فجر آماده می شود و نخستین اکران آن در این دوره از جشنواره خواهد بود.

«بهمن» عنوان اولین فیلم بلند مرتضی فرشباف است.

فیلم داستان زنی به نام هما از مجرب‌ترین پرستاران بیمارستان است که پیشنهاد شب‌کاری ده روزه‌ای را می‌پذیرد. هما دچار بی‌ خوابی می‌شود و نحوه رویارویی او با کار خود و خانواده چنان می‌ شود که در آستانه فروپاشی قرار می‌گیرد.

این فیلم بهمن ماه سال گذشته و در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر در تهران کلید خورد و بخشی از صحنه‌های آن در لواسانات فیلمبرداری شده است.

فاطمه معتمدآریا و احمد حامد همسر این بازیگر سینما در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. مریم شیرازی، امیر نصیری یکتا، فریده اسماعیلی و شیرین یزدان بخش دیگر بازیگران این فیلم هستند.

HR_A این را دوست دارد.
  19. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113
    ستاره های خاموش سینمای ایران و دلایل غرو‌‎ب‌شان +تصاوير

عمر «ستارگی» اغلب ستاره های ما به یک دهه هم نمی رسد و آفتاب جذابیت و فروش شان در کمتر از 10 سال غروب می کند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. اینجا کارنامه چند تن از مهمترین ستاره های سینمای ایران در دو دهه اخیر را مرور کرده ایم؛ مردان و زنان بازیگری که یک زمانی تماشاچیان برای دیدنشان روی پرده نقره ای سر و دست می شکستند؛ و امروز گرچه هنوز هستند اما دیگر مدت هاست فیلمی از آنان روی پرده، شوری در کسی برنمی انگیزد و شوق تماشا را بیدار نمی کند.

وقتی به عدد سال های این کارنامه نگاه کنید، متوجه می شوید که عمر «ستارگی» اغلب ستاره های ما به یک دهه هم نمی رسد و آفتاب جذابیت و فروش شان در کمتر از 10 سال غروب می کند. اگر دنبال چرایی این اتفاق هستید، این مطلب ما را از دست ندهید. فقط تاکید بر این نکته ضروری است که نمی توان ادعا کرد دوران این ستاره های دیگر تمام شده؛ چرا که سینمای ایران، مثل فوتبال دنیا، هیچ چیزش قابل پیش بینی نیست و هر اتفاقی در آن امکان دارد!

ابوالفضل پورعرب

53 ساله

طلوع (وقتی شناختیمش): 1362 (زخمه)

اوج (وقتی ستاره شد): 1368 (عروس)

غروب (وقتی ستاره نیست): 1378 (دست های آلوده)

پورعرب، بعد از جمشید هاشم پور و بیژن امکانیان، سومین استار مرد سینمای بعد از انقلاب ایران است. (جالب اینکه با هر دوی این چهره ها هم بعدا همبازی شد: در «نیش» با هاشم پور، و در «آواز تهران» با امکانیان). بازیگری که به همراه نیکی کریمی، هر دو از کشف های بهروز افخمی بودند و تا پنج شش سالی بعد از عروس، جوان اول فیلم های قهرمان محور ما محسوب می شد. پورعرب تا قبل از «مردی شبیه باران» سهیلی، دو باری نامزد دریافت سیمرغ شد و ناکامی اش در دریافت این جایزه، پچ پچ هایی سر زبان ها انداخت که از مخالفت مسئولان سینمای کشور با پر و بال دادن به یک ستاره حکایت می کرد.

بردن سیمرغ برای یک فیلم دفاع مقدسی هم از زاویه ای دیگر به این شایعات دامن می زد. با این حال او بعد از این فیلم رفته رفته و به دلایلی نامشخص در مسیر نزول قرار گرفت و غیر از «غریبانه» احمد امینی و «دست های آلوده» سیروس الوند تا مدت ها با کارگردان اسم و رسم داری کار نکرد. پورعرب در اواسط دهه 70 با «مسافر» سیروس مقدم سر از تلویزیون درآورد و در 15 سال اخیر به علل مختلفی از جمله بیماری سهمگینی که گریبانش را گرفته بود، بیش از 10 کار در سینما نداشت که آخرینش به 5 سال قبل برمی گردد. حتی حضور او در «وضعیت سفید» هم تحت تاثیر این بیماری قرار گرفت و شنیده ها خبر از این می دهند که تیم سازندگان سریال، به دلیل ضعف و ناتوانی جسمی مفرط او، از مدت حضور نقش اش در مجموعه کاستند.

پورعرب که حتی سال گذشته شایعه مرگش هم دهان به دهان چرخید، بالاخره سرحال و قبراق جلوی دوربین هفت حاضر شد و گفت دیگر علاقه ای به حضور جلوی دوربین ندارد اما وسوسه سینما هنوز دست از سر اوبرنمی دارد؛ هر چند به شکلی دیگر این بار پشت دوربین. باید دید آخر و عاقبت تهیه کنندگی و کارگردانی او که سابقه دستیار کارگردانی در فیلم «دزد و نویسنده» (1365) را دارد، به کجا می کشد.
    ستاره های خاموش سینمای ایران

محمدرضا فروتن

46 ساله

طلوع (وقتی شناختیمش): 1373 (هدف)

اوج (وقتی ستاره شد): 1377 (قرمز)

غروب (وقتی ستاره نیست): 1387 (چهل سالگی)

کنایه غریبی است؛ اینکه آخرین بازی مهمی که از فروتن به یاد داریم را در 40 سالگی خودش، در «چهل سالگی» رییسیان دیدیم. بازیگری که گرچه از سینما شروع کرد اما با تلویزیون («سرنخ» پوراحمد) معروف شد و کمی بعد با «مرسدس» کیمیایی روی پرده اوج گرفت. «قرمز» جیرانی شاید نقطه عطف کارنامه فروتن بود؛ فیلمی که سیمرغ بلورین برایش به ارمغان آورد و شمایل او را به عنوان مرد عصبی و هیستریک تثبیت کرد که بعدا در فیلم هایی مثل «دو زن» و «فریاد» ادامه یافت. شیرین ترین خاطره ما از هنرنمایی فروتن، به «شب یلدا»ی پوراحمد برمی گردد؛ با آن «بیته بیته» گفتن ها و شعر خواندن های تنهایی اش.

فروتن در فیلم هایی مثل «کنعان» و «چهل سالگی» سعی کرد تا از قالب شناخته شده اش بیرون بیاید که تا حدودی هم موفق بود. او سال 87 در 9 (!) فیلم - «چهل سالگی»، «نیلوفر»، «پستچی سه بار در نمی زند»، «می زاک»، «محاکمه در خیابان»، «عیار 14»، «پای پیاده»، «شبانه روز» و «دعوت» - نقش های کوتاه و بلندی داشت و از آن موقع تا به حال، درخشش خاصی از او را روی پرده به یادنداریم.
    گاهی با فیلمسازان جوان همکاری کرد («تجریش ناتمام»، «پیمان» و «چارسو»)، مدتی سر از تلویزیون درآورد (سریال عجیب «از یاد رفته») و حتی در مسابقه «رالی ایرانی» سعید ابوطالب برای شبکه نمایش خانگی جزو شرکت کنندگان بود.

از آخرین حضورهایش جلوی دوربین های سینمایی «سایه روشن» هنوز اکران نشده، نقش کوچک و متفاوتش در «طبقه حساس» چندان به چشم نیامده و از شانس بدش، «متروپل» کیمیایی هم آنقدر آماج حملات قرار گرفت که کسی حرفی از بازی او نزند.

نیکی کریمی

43 ساله

طلوع (وقتی شناختیمش): 1368 (وسوسه)

اوج (وقتی ستاره شد): 1369 (عروس)

غروب (وقتی ستاره نیست): 1387 (دو خواهر)

«دو خواهر» را واقعا با اغماض به عنوان آخرین خاطره ای که از نیکی کریمی روی پرده داریم، نوشتیم؛ فیلمی با حضور رضا گلزار و الناز شاکردوست در کنار خانم کریمی، که کپی نعل به نعلی از یک کمدی رمانتیک فرنگی بوده است؛ وگرنه اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، بعید است او را بعد از «دیوانه ای از قفس پرید» و «واکنش پنجم» در فیلمی به یاد بیاوریم.

او بعد از این دو فیلم و طی 12 سال تا امروز، در 31 فیلم به عنوان بازیگر جلوی دوربین کارگردان های مختلف (از جمله خودش) حاضر شده که حاصلش چه از نظر هنری، چه از نظر تجاری، می تواند محل بحث فراوان باشد.

او که سابقه 7 بار نامزدی جشنواره فجر و یک بار بردن سیمرغ را در کارنامه اش دارد، در یک دهه اخیر در حوزه های هنری - فرهنگی مختلفی مثل ترجمه، کارگردانی و بازیگری تئاتر هم طبع آزمایی کرده اما خب، راستش را بخواهید هیچ کدام این کارها به اندازه شمایل معصومیتی که کریمی در ابتدای دهه 70، به واسطه عروس و سارا و پری و دو زن از خودش ساخت، در ذهن کسی نمانده است.

او در 7-6 سال اخیر در طیف متنوعی از فیلم ها - از «هنری» ترهایی مثل «تمشک» و «شبانه روز» بگیر تا فیلم های بدنه همچون «زندگی جای دیگری است» و «تلفن همراه رییس جمهور» تا شونه تخم مرغ هایی نظیر «سلام بر عشق» و «آقای هفت رنگ» - بازی کرده و روال و سیر مشخصی در انتخاب هایش نداشته است.

بهرام رادان

35 سالهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طلوع (وقتی شناختیمش): 1379 (شور عشق)

اوج (وقتی ستاره شد): 1379 (آواز قو)

غروب (وقتی ستاره نیست): 1387 (تردید)

شاید اسم «نادر مقدس» را هم نشنیده باشید، اما بهرام رادان و مهناز افشار با «شور عشق» او، کشف و به دنیای سینما معرفی شدند. رادان خیلی زود، یعنی دو سال بعد از این فیلم، با «گاوخونی» افخمی بین منتقدها و مخاطبان جدی تر سینما، ارج و قرب و جایگاهی پیدا کرد و با همکاری با فیلمسازانی مثل مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی، مانی حقیقی و رخشان بنی اعتماد سعی در حفظ این جلوه و چهره داشت. در عین حال، از فیلم های آبرومندتر سینمای بدنه هم غافل نمی شد و اگر پا می داد، در «رز زرد» و «ازدواج صورتی» هم بازی می کرد.

ایرج چیت چی شوخ و شنگ «بی پولی» و جوان تکیده و پریشان حال «تردید»، آخرین تصویرهایی سینمایی هستند که از رادان به خاطر داریم. او از تردید به بعد تا به امروز 11 فیلم بازی کرده که چیز چندانی از آنها در ذهن ها نمانده و حتی به خاطر شاخص ترین شان (پل چوبی) زیاد مورد انتقاد کارشناسان و نویسندگان سینمایی قرار گرفت.

رادان در چند سال اخیر، یک آلبوم موسیقی (روی دیگر) خواند که... بگذریم! مدتی را هم در آن سوی آب ها بود و حتی زمزمه هایی درباره ورودش به عرصه تهیه کنندگی شنیده شد اما فعلا «آتش بس 2» را در نوبت اکران دارد. آیا او با هنرنمایی طنازانه اش در این فیلم، می تواند به روزهای خوش روی پرده اش برگردد؟

محمدرضا گلزار

39 سالهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طلوع (وقتی شناختیمش): 1379 (سام و نرگس)

اوج (وقتی ستاره شد): 1384 (آتش بس)

غروب (وقتی ستاره نیست): 1386 (توفیق اجباری)

خوشمان بیاید یا نه، تا همین چند سال پیش جزو پولسازترین ستاره های ستاره های سینمای ایران بود. «بازیگر»ی که ابتدا به ساکن به خاطر چهره جذاب و فیزیک مناسبش به انتخاب خدابیامرز ایرج قادری از عالم موسیقی وارد دنیای سینما شد و تا مدت ها بین اهل فن درباره «بازیگر بودن یا نبودنش» بحث های زیادی در جریان بود. هر چند 5 سال بعد در اولین فیلم میلیاردی تاریخ سینمای ایران (آتش بس) نشان داد که اگر ابر و باد و مه و خورشیدو فلک دست به دست هم دهند، چیزهایی هم در چنته برای رو کردن دارد.

در یک دهه و اندی که از فعالیت سینمایی گلزار می گذرد، همیشه اخباری مبنی بر همکاری اش با کارگردان های بنامی مثل بهرام بیضایی یا مسعود کیمیایی شنیده می شده اما انتهای ماجرا هیچ وقت از حد گفته ها و شنیده ها پیش تر نرفت تا همچنان کیومرث پوراحمد، حمید نعمت الله و میلانی مشهورترین کارگردان هایی باشند که او جلوی دوربین شان حاضر شده است.

او در کنار اکبر عبدی، تنها «هنرپیشه»های سینمای بعد از انقلاب هستند که در فیلمی سینمایی با موضوع زندگی شخصی شان بازی کرده اند، با اینحال زندگی حرفه ای گلزار به شدت درگیر حاشیه ها شد که در نتیجه اش چند سالی از پرده سینماها دور ماند.
    به دنیای مد و لباس روی آورد، مربی بدنساز باشگاه والیبال شد و بالاخره با ادعاهای فراوان بر سر توانایی اش در جذب مخاطب، با فیلم «شش و بش» به روی پرده برگشت.

به دنیای مد و لباس روی آورد، مربی بدنساز باشگاه والیبال شد و بالاخره با ادعاهای فراوان بر سر توانایی اش در جذب مخاطب، با فیلم «شش و بش» به روی پرده برگشت؛ فیلمی که خودش مدعی بود انتهای صف هایش را باید از سر صف با دوربین شکاری دید، اما فروش چشمگیری نداشت و انگار خبر از افول ستاره بخت گلزار می داد.

گلزار امسال در «دلم می خواد» بهمن فرمان آرا، در کنار بازیگرانی مثل رضا کیانیان، مهناز افشار و رویا نونهالی به ایفای نقش پرداخته است. آیا شروع دوباره ای برای او در راه است؟

sareh3z و HR_A پسندیدند.
  20. hobabi_dar_sarab

سپاس های دریافتی:
    8,400
    امتیاز ها:
    113
    «شهاب حسینی» «ساکن طبقه وسط» است

شهاب حسینی بازیگر و کارگردان فیلم سینمایی «ساکن طبقه وسط» این هفته میهمان برنامه «هفت» می‌شود.

به گزارش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. در این هفته از برنامه «هفت» میزگردی با موضوع راهکارهای رونق سینمای کودک نیز برگزار می‌شود که در این میزگرد مهدی مسعودشاهی، غلامرضا رمضانی، محمد میرکیانی و رضا درستکار حضور دارند.

همچنین میهمان ویژه این هفته، شهاب حسینی بازیگر سینمای ایران است که اولین فیلم خود با عنوان «ساکن طبقه وسط» را ساخته است.

حبیب ایل‌بیگی نیز دبیر جشنواره فیلم کوتاه در این هفته با حضور در استودیو درباره جشنواره سخن خواهد گفت.

برنامه «هفت» جمعه شب‌ها به تهیه‌کنندگی و سردبیری محمود گبرلو روی آنتن شبکه سه می‌رود.

HR_A این را دوست دارد.

این صفحه را به اشتراک بگذارید